Vasario 16-osios koncertas su Latvijos miškininkų choru „SILVICOLA“

2019 m. Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo šventę sutikome ne tik pakeltomis trispalvėmis, bet ir pakilia nuotaika bei kupina meilės širdimi savo šaliai kartu su Latvijos miškininkų choru ”SILVICOLA”.  Koncertas vyko vasario 16 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje. Koncerte taip pat skambėjo  Kauno mišraus choro “Saluto” atliekami kūriniai bei jungtiniai abiejų chorų pasirodymai.

Apie Latvijos miškininkų chorą “SILVICOLA”:

Latvijos vyrų choras “SILVICOLA” įkurtas 1980 m. Chore dainuojantys vyrai yra neprofesionalūs atlikėjai, dauguma iš jų dirba miškininkystės srityje. Choras yra unikalus savo darbo principu – ansambliai, iš kurių susideda choras, dirba skirtinguose aštuoniuose Latvijos regionuose ir kartą per mėnesį susitinka bendrai repeticijai, po kurios surengia koncertą. Choras atlieka skiringų žanrų kūrinius – folkloro, Latvijos kompozitorių kūrinius, kurių pagrindinė tema – gamta. Choras taip pat atlieka fragmentus iš operų. Latvijos miškininkų choras “SILVICOLA” savo pasirodymus rengia daugelyje Europos šalių.

Koncerto programą papildė dainų autorius ir atlikėjas Vytautas Babravičius – Simas

Latvijos miškininkų vyrų chorui “Silvicola” diriguoja dainos “Latvija” autorius Romans Kielbickis

Choro solistai Solvita Elinia ir Aleksandras Dimitrovas (J.Gruodžio konservatorijos absolventas)

Koncerto dirigentai (kraštinis dešinėje – vyrų choro vadovas Aivars Opincans)

Svečius latvius po koncerto pasitikome kartu dainuodami “Šėriau, šėriau sau žirgelį”. Svečiai atvažiavo ne tuščiomis – su Lietuvos 101 gimtadienio pyragu. Mūsų choristė Birutė su Viliumi Marma šauniai vedė šokių ir liaudiškų žaidimų vakarėlį! Birutė išmokė daug smagių žaidimų. Vyrai dar mums padovanojo keletą dainų.

Jau visai atsisveikinant dainos netilo.

Iki susitikimo Rygoje kitąmet, mieli “Silvicolos” vyrai!